Program do elektronicznej dokumentacji medycznej

Dokumentacja medyczna w formie papierowej przechodzi powoli do lamusa. Wynika to przede wszystkim z tego, że program do elektronicznej dokumentacji medycznej oferuje wiele korzyści, które dostrzega coraz więcej placówek medycznych.

Co stanowi elektroniczną dokumentację medyczną?

Elektroniczną dokumentację medyczną stanowią wszystkie dokumenty wygenerowane przez lekarza cyfrowo. Należą do nich między innymi: skierowania, zaświadczenia i zwolnienia, informacje o rozpoznaniu, wywiad, zalecenia oraz szereg innych dokumentów. To, co mają wspólnego to fakt, że każdy z nich wymagał dotychczas uzupełnienia go ręcznie wieloma informacjami.

Program do elektronicznej dokumentacji medycznej gwarantuje przyspieszenie pracy lekarza dzięki automatycznemu uzupełnianiu informacji w formularzach na podstawie zgromadzonych w systemie danych. Dla przykładu jeśli podczas wizyty lekarz chciałby wystawić zwolnienie to dane pacjenta uzupełniane są automatycznie na podstawie cyfrowej kartoteki.

Zobacz też: Od kiedy obowiązuje elektroniczna dokumentacja medyczna

eGabinet  jako jeden z lepszych dostępnych programów na rynku

Na rynku jest wiele programów medycznych, które oferują wiele różnych funkcji. Jektualnie najlepszym i zdecydowanie najprostszym programem do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej jest eGabinet. To program, z którego można korzystać na dowolnym urządzeniu, które ma połączenie z internetem. Dzięki temu placówka medyczna nie musi instalować na komputerach oprogramowania i oszczędza czas. Program pozwala także na oszczędność cennego czasu dzięki szablonom wizyt oraz cyfrowej kartotece. Szablony wizyt to tzw. podpowiedzi, które uzupełniają treść wizyty jednym kliknięciem. Oprócz tego system daje możliwość wstawiania załączników do badań oraz wystawiania recept.

Zobacz sam jak program do elektronicznej dokumentacji medycznej może wspomóc Twoją placówkę medyczną. Jeśli nadal masz wątpliwości to poznaj jeszcze więcej korzyści: Elektroniczna dokumentacja medyczna program eGabinet.

Korzyści programu do e dokumentacji medycznej

Do korzyści można zaliczyć oszczędność czasu, czytelniejsze notatki oraz przejrzyste zalecenia. Dzięki temu pacjent nie zastanawia się więcej nad dawkowaniem leków, ani nad tym co tak naprawdę mu dolega. Oprócz zadowolonych pacjentów, lekarz skraca wizytę o kilka minut i zyskuje dodatkowy czas na badanie pacjenta. Ponadto lekarz zyskuje komfort pracy, który przy tak wymagającym zawodzie jest bezcenny.

Papierowa dokumentacja medyczna jest już coraz rzadziej wykorzystywana. W związku z tym papierowe kartoteki zalegają w archiwach i są rzadko wykorzystywane. Odkąd wszyscy zauważyli zalety rozwiązania cyfrowego, to wiele placówek zaczęło je wdrażać do swoich przychodni medycznych. Prostota rozwiązań cyfrowych powoduje, że klinika nie powinna martwić się tym, czy pracownicy zdołają obsłużyć program do elektronicznej dokumentacji medycznej.